wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Termometry medyczne

Termometry medyczne

Data dodania: 28-08-2014 Wyświetleń: 973
W wielu sytuacjach zagrożenia zdrowia, najważniejsza, kluczowa może się wręcz okazać pierwsza reakcja. Każdy z nas musi posiadać więc podstawową wiedzę i umiejętności, dzięki którym może pomóc osobie wymagającej opieki medycznej.


 Do najważniejszych narzędzi, wykorzystywanych we wstępnej diagnostyce wielu schorzeń należy termometr. Jest on używany zarówno szpitalach, przychodniach, przez pielęgniarki, lekarzy, ale też w domach prywatnych.

Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie, szczególnie jeśli mamy małe dzieci, bez posiadania w domu sprawnego, poprawnie działającego i niezawodnego termometru. Nowoczesne termometry mają tę zaletę, że ich użycie nie wiąże się z długim oczekiwaniem na wynik.

W zależności od tego, jakie mamy indywidualne wymagania, możemy dobrać odpowiednio do nich przystosowany termometr. W szpitalach i innych tego typu placówkach publicznych, ważne jest zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą specjalnie zaprojektowane termometry bezdotykowe. Warto mieć także takie urządzenie w swoim domu.

Będziemy mogli dzięki niemu diagnozować stan wszystkich domowników, jak i używać ich nawet do sprawdzania temperatury napoju czy pokarmu. Są więc wielofunkcyjne, bezpieczne i higieniczne. Można też przebierać wśród termometrów elektroniczne, czy też bardziej tradycyjnych, szklanych bezrtęciowych.

Mierzenie temperatury to naturalna pierwsza reakcja, od której wiele zależy – można na podstawie takiej wstępnej diagnozy orzec, czy konieczna jest wizyta u lekarza, czy też możemy zastosować domowe sposoby leczenia. Zbijanie temperatury jest konieczne, gdy przekroczy ona stan podgorączkowy – może to stanowić zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia, szczególnie w przypadku dzieci.

Pierwszym pytaniem, gdy zadzwonimy na pogotowie, jeśli nasze dziecko zachoruje, będzie właśnie to o wysokość temperatury. Trzeba więc w domu mieć porządny, nowoczesny termometr, by móc błyskawicznie zareagować i kontrolować na bieżąco zmiany, jakie następują w tym zakresie. To absolutnie konieczne działanie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu