wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Torby lekarskie

Torby lekarskie

Data dodania: 19-09-2014 Wyświetleń: 1013
Praca lekarza to duża odpowiedzialność. Trzeba być więc zawsze przygotowanym na różne sytuacje, jakie mogą spotkać nas w czasie wykonywania praktyki.


Dlatego każdy lekarz musi mieć swoją osobistą torbę, w której będzie miał spakowane wszystkie potrzebne akcesoria, w nienagannym ładzie i porządku, umożliwiającym skorzystanie z nich bez poszukiwania całej zawartości, błyskawicznie. W pracy lekarza liczy się bowiem czas – trzeba pomocy udzielić jak najszybciej.

Dlatego właśnie Torby lekarskie zostały zaprojektowane w taki sposób, by idealnie spełniać swojej funkcje, maksymalnie ułatwiać korzystanie z potrzebnych utensyliów, w które wyposażony jest lekarz. Pojemna, elegancka torba to jego wizytówka.
 

Torby lekarskie – jak powinny być zaprojektowane


Ważne jest, by w takiej torbie mogły się zmieścić podstawowe przyrządy, potrzebne do wykonywania elementarnych zabiegów. W czasie wizyty domowej lekarz powinien mieć do nich dostęp, by wykonać badanie pacjenta i zadecydować o dalszej diagnostyce czy leczeniu. dlatego w torbie musi się znaleźć miejsce dla licznych, często bardzo drobnych, akcesoriów. Jednak przepastna torba to nie byłoby najlepsze rozwiązanie.

Dlatego warto jednak wybrać taką, przeznaczoną specjalne dla lekarzy, z szeregiem przegródek idealnie zaprojektowanych do pełnienie określonej roli. Wtedy szybko można sięgać pod potrzebnej przegródki, bez przetrząsania torby, w stresie i nerwach.
 

Torby lekarskie – jakimi cechami muszą się odznaczać


Praktyka lekarska to także dbałość o swój nienaganny wizerunek. Lekarz, to osoba, która wzbudza zaufanie, kojarzy się z odpowiedzialnością i nienagannym przystosowaniem do wykonywania swoich obowiązków, które mogą być podjęte w każdej chwili. Dlatego od lekarza wymaga się dbania o wizerunek.

Elementem jego budowania jest oczywiście wygląd. Torba nieodłącznie kojarzy się z lekarzem. Musi być więc także elegancka. Poza tym, oczywiście powinna spełniać jeszcze szereg wymagań, w tym:
  • być nieprzemakalna,
  • dobrze chronić zawartość przed uszkodzeniem (usztywniane ścianki)
  • mieć szereg przegródek,
  • być odporną na uszkodzenia,
  • charakteryzować musi ją też lekkość i poręczność.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu