wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Torby medyczne

Torby medyczne

Data dodania: 26-08-2014 Wyświetleń: 954
Prawidłowe przechowywanie i przewożenie akcesoriów medycznych ma niebagatelne znaczenie, z wielu powodów.


Zapewniając sobie bezpieczny, szybki dostęp do potrzebnego sprzętu, służącego udzielaniu pomocy w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia jest po prostu warunkiem koniecznym. Profesjonalni ratownicy medyczni czy lekarze muszą więc posiadać specjalistyczne torby medyczne.

Jeśli są one dodatkowo oznakowane w prosty i czytelny sposób, mają odpowiednie kolory itd. – to możliwa jest bardzo szybka identyfikacja i odnalezienie poszukiwanego elementu. Dlatego tak ważne jest, by w tej niezwykle odpowiedzialnej dziedzinie życia stawić na profesjonalizm.

Torby medyczne muszą charakteryzować się także takimi czynnikami, jak duża wytrzymałość, odporność na rozerwanie, a przy tym lekkość i poręczność. Powinny być zaprojektowane w ten sposób, by móc jednocześnie spełniać tych co najmniej kilka podstawowych warunków.

Ważne jest to, że specjalistycznie zaprojektowana torba medyczna, prawidłowo chroni swoja zawartość, przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu medykamenty nie są narażone na wpływ np. promieni słonecznych.

Musi mieć ona tez dobrze skonstruowane przegródki, dzięki którym możliwe jest zachowanie w niej niezbędnego porządku, gdyż zwlekanie z udzielaniem pierwszej pomocy, wiąże z niemożnością szybkiego znalezienia potrzebnego elementu, może być bardzo niebezpieczne.

Warto przyjrzeć się chociażby takim podstawowym wyrobom, jak ambulatoria czy apteczki plecakowe. Specjalnie uszyte w ten sposób, by ich przenoszenie z miejsca na miejsce, nie sprawiało problemów. Można ich używać w różnych, nawet bardzo trudnych warunkach.

Warto też wybrać drobniejsze części, takie jak etui na nożyczki, stetoskop czy maskę. prawidłowe przenoszenie tych elementów jest bardzo ważne – np. niezabezpieczone nożyczki mogłyby rozciąć materiał. Bardzo istotne oprócz wygody stosowania oraz wytrzymałości jest też to, że takie specjalistyczne torby można łatwo prać i dezynfekować.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu