wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Trener balansowy - ćwicz koordynację

Trener balansowy - ćwicz koordynację

Data dodania: 25-10-2016 Wyświetleń: 784
Trener balansowy, to proste urządzenie, przy pomocy którego możemy poprawić koordynację ruchową oraz zwiększyć percepcję naszego ciała. Ogromną zaletą jego posiadania, jest możliwość wykonywania ćwiczeń, samodzielnie w domu, w dowolnym i najbardziej odpowiadającym nam czasie.


altRegularne treningi, przy użyciu tego typu poduszki, przyczyniają się do polepszenia wyglądu sylwetki. Powodują jej wyszczuplenie i ładne wyrzeźbienie. Ważna jest również stymulacja układu nerwowego podczas ćwiczeń, i kolejna wynikająca z tego korzyść, jaką jest zwiększenie szybkości naszej reakcji. Wzrost koncentracji i poprawa równowagi, jak również zwiększenie pamięci mięśniowej i siły naszych mięśni, przynoszą ogromne korzyści w trakcie różnych czynności, które wykonujemy w codziennym życiu. Ruchy stają się bardziej precyzyjne i pewniejsze, a sylwetka dodatkowo się stabilizuje.

Treningi z wykorzystaniem trenera balansowego, przynoszą bardzo pozytywne efekty również w rehabilitacji. Pomagają przy leczeniu wad postawy, wzmacniają aparat mięśniowo-więzadłowy stawów kolanowych i skokowych więc są idealnymi ćwiczeniami, wspomagającymi powrót do sprawności po zaistniałych urazach, jak również zapobiegającymi ich nawrotom. Korzystnie wpływają na stawy skokowe i kolanowe, w przebiegu choroby zwyrodnieniowej. Ćwiczenia przy użyciu poduszki, zaleca się także w przypadku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, dyskopatii, haluksów.


Regulując stopień napompowania trenera, możemy zwiększać lub zmniejszać poziom trudności  ćwiczeń, w  zależności od indywidualnych potrzeb oraz poziomu naszego wytrenowania. Polecamy trenery balansowe w dwóch rozmiarach: mały, o średnicy 45 cm oraz duży, o mający średnicę 60 cm. Zachęcamy do ćwiczeń koordynacyjnych, zwłaszcza teraz, w sezonie jesienno-zimowym, gdy ze względu na pogodę i wcześniej nastającą ciemność, trudniej jest spędzać czas i ćwiczyć na dworze. Polecamy również trampolinę, która zwiększa wydajność organizmu, poprawia kondycję i sprawia ogromną frajdę, szczególnie dzieciom.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu