wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Usuwanie kleszcza - haczyki Tick Twister

Usuwanie kleszcza - haczyki Tick Twister

Data dodania: 17-04-2018 Wyświetleń: 859
Upragniona wiosna nadeszła, a wraz z nią rozpoczął się sezon aktywności kleszczy, który potrwa aż do późnej jesieni. Polecamy zaopatrzyć się w praktyczne haczyki służące do usuwania niepożądanych pajęczaków. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka chorób. Z tego właśnie powodu ważne jest zabezpieczenie przez ukąszeniem, a w razie wkręcenia się pasożyta, prawidłowe jego usunięcie. Kleszcza należy usunąć w całości, niezwłocznie po zauważeniu jego obecności, a miejsce po nim zdezynfekować.

 


altPrezentowane haczyki nadają się do wielokrotnego użytku. W zestawie znajdują się w dwóch wielkościach. Właściwy rozmiar wybieramy w zależności od tego, z jak dużym kleszczem mamy do czynienia. Mniejszymi kleszczykami łatwiej jest operować w przypadku miejsc trudniej dostępnych. Przyrząd jest bardzo prosty, mały. Przy jego pomocy można usunąć kleszcza bez bólu i, co najważniejsze, w całości, bez ściskania jego ciała.


Haczyki proponujemy grzybiarzom, amatorom leśnych wędrówek, wszystkim osobom spędzającym czas na łonie natury. Ogromną ich zaletą jest mały rozmiar. Największe mają długość zaledwie 6 cm. Można je więc nosić nawet w kieszeni spodni czy też kurtki i zawsze mieć przy sobie.


Zalety:
 
  • możliwość szybkiego usunięcia kleszcza,
  • brak bólu w trakcie zabiegu,
  • nie uszkadzają ciała pajęczaka.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu