wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wagi medyczne

Wagi medyczne

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 974
Profesjonalne wagi medyczne to niezbędny element wyposażenia gabinetów lekarskich czy pielęgniarskich.


Kontrolowanie wagi ciała pacjenta to jedno z najprostszych, najpowszechniej stosowanych badań, którego wynika ma jednak niebagatelne znaczenie w przypadku diagnostyki. Dlatego tak ważne jest, by lekarze oraz pielęgniarki mogli korzystać ze sprzętu najwyższej jakości, spełniającego wysokie wymagania oraz posiadającego stosowane certyfikaty i dopuszczenia do użytku.

Wagi medyczne:

  • pozwalają na ocenę rozwoju dzieci i niemowląt, informując o ewentualnych nieprawidłowościach,
  • pomagają w dobranie odpowiednich dawek niektórych leków,
  • służą diagnozowaniu otyłości i niedowagi.
Tak więc ten podstawowy sprzęt ma niebagatelne znaczenie i trudno wyobrazić sobie właściwą diagnostykę w wielu sytuacjach, bez określenia masy ciała pacjenta.
 

Wagi medyczne – przeznaczenie i rodzaje


W zależności od potrzeb i oceny sytuacji, potrzebne jest dobranie odpowiedniej wagi. Każdy szpital, przychodnia czy też gabinet pielęgniarski, muszą być więc wyposażone w kilka rodzajów wag. Mogą to być wagi: osobowe, krzesełkowe, przeznaczone dla niemowląt, łóżkowe itd.

Ważne jest, by na wyposażeniu danej placówki znalazły się zarówno wagi umożliwiające ważenie pacjenta w pozycji stojącej i lezącej. Stan niektórych osób może bowiem uniemożliwiać wykonanie tego zadania, które może mieć niebagatelny wpływ na dalsze leczenie.
 

Wagi medyczne – jakie powinny mieć cechy


Wagi medyczne to ten rodzaj sprzętu, od którego wiele się wymaga pod względem jakości. Nic dziwnego – od precyzji dokonanego pomiaru naprawdę wiele zależy. Dlatego też wagi wybierane do szpitali i innych gabinetów diagnostycznych, muszą mieć specjalne legalizacje.

Dzięki temu ich stosowanie jest obarczone mniejszym ryzykiem błędu, właściwie minimalnym. Dlatego tak ważne jest, by tego rodzaju wagi były dobierane pod szczególnym kątem. To pozwala na zbadanie masy ciała każdego pacjenta, od niemowlęcia po osobę dorosła, od sprawnych fizycznie, poprzez unieruchomionych w pozycji leżącej.
 

Wagi łazienkowe i pozostałe


Dbanie o szczupłą sylwetkę to nie tylko wymóg estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Wszystkie osoby, które uznały, że powinny zrzucić zbędne kilogramy, otrzymały takie zalecenie od lekarza lub też samodzielnie zadecydowały o tym, na podstawie własnych obserwacji, powinny mieć w domu sprzęt z kategorii Wagi łazienkowe i pozostałe.

Dzięki tym nowoczesnym, prostym w obsłudze i niezawodnym urządzeniem, szybko, w warunkach domowych, można uznać diagnozę co do stanu masy ciała i podjąć ewentualne kroki, zmierzające do jej obniżenia lub też podwyższenia - w przypadku niedowagi. Kontrolowanie wagi jest ważne też u kobiet ciężarnych – muszą one w tym szczególnym okresie dbać o siebie, a o wszelkich nieprawidłowościach wykrytych w takiej samodzielnej, podstawowej diagnostyce, informować lekarza.
 

Wagi łazienkowe i pozostałe – dlaczego warto je mieć w domu


Właściwe każdy, kto chce w prawidłowy sposób dbać o swoją sylwetkę, musi posiadać taką wagę. Zmiana trybu życia, większa aktywność sportowa, jedzenie mniej kalorycznych posiłków – o tym mogą decydować wyniki pomiaru. Ma to więc niebagatelny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Waga powinna też być obecna, jeśli mamy małe dzieci. Ważne jest, by regularnie, np. raz w tygodniu czy raz w miesiącu – w zależności od ich wieku – kontrolować przyrost masy ciała. W tym przypadku także ewentualne nieprawidłowości powinny być powodem do udania się na konsultację lekarską.
 

Wagi łazienkowe i pozostałe – jakie mają znaczenie dla zdrowego stylu życia


Waga jest więc nie tylko elementarnym elementem wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego czy pielęgniarskiego. Powinna znaleźć się też w każdym domu, jeśli chcemy w prawidłowy sposób zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny.
Mają one niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o:
  • monitorowanie przyrostu wagi u dzieci i niemowląt,
  • sprawdzanie stanu masy ciał w przypadku osób dorosłych, walczących z nadwagą i otyłością, jak również pragnących zachować szczupłą sylwetkę,
  • ogólne dbanie o zdrowie swoje i swojej rodziny.
Warto w tych bardzo istotnych kwestiach stawiać na sprawdzone, przetestowane akcesoria, pochodzące od renomowanych produktów, posiadające niejednokrotnie dodatkowe funkcje, np. – dokonujące pomiaru tkanki tłuszczowej.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu