wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Water Jel - szybki i skuteczny w oparzeniu

Water Jel - szybki i skuteczny w oparzeniu

Data dodania: 22-11-2016 Wyświetleń: 844
Skuteczna walka z oparzeniem polega między innymi na szybkim i skutecznym odprowadzeniu ciepła z poparzonego miejsca oraz zabezpieczeniu uszkodzonej tkanki przed zabrudzeniem i zakażeniem.


Polecamy hydrożelowe opatrunki Water Jel, które nie doprowadzają do wychłodzenia organizmu, gdyż chłodzą tylko miejsce zranienia. Nie ma więc zagrożenia hipotermią w przypadku ich zastosowania. W swoim działaniu wykazują dużą efektywność, w bardzo krótkim czasie potrafią odprowadzić nadmiar ciepła z miejsca oparzenia.  Ich bakteriostatyczne właściwości dodatkowo dezynfekują poparzone miejsce. Opatrunki nie przywierają do rany więc mnożna je wiele razy zdejmować i bez problemu kontrolować stan rany oraz przebieg procesu jej gojenia. Bardzo ważne jej również ich działanie przeciwbólowe, które przynosi ulgę pacjentowi i przyczynie się do zwiększenia jego komfortu. Opatrunki Water Jel są łatwe w przechowywaniu, transporcie oraz w nakładaniu. Wykonane na mocnym i trwałym nośniku, nie ulegają przypadkowemu uszkodzeniu w czasie szybkiego rozerwania opakowania. Zalecane do stosowania na oparzenia stopnia I, II oraz III, zarówno w przypadku oparzeń termicznych, jak również chemicznych czy elektrycznych.alt Wykazują długi okres przydatności do użycia, który wynosi 5 lat.


Hydrożele dostępne są w różnych rozmiarach:

 
  • opatrunek schładzający 10x10cm,
  • opatrunek schładzający 5x15cm,
  • opatrunek schładzający 10x40cm,
  • opatrunek schładzający 20x45cm,
  • opatrunek schładzający 30x40cm do stosowania na twarz.

Możne je również kupić w przygotowanych zestawach, umieszczone w praktyczne torbie. W przypadku bardzo rozległych oparzeń należy zastosować specjalne koce opatrunkowe, które stanowią ochronę przed działaniem wysokiej temperatury oraz ognia.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu