wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wpływ diety na zdrowie

Wpływ diety na zdrowie

Data dodania: 07-02-2013 Wyświetleń: 1346
Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.


Wpływ diety na zdrowie


Dieta spełnia niezwykle istotną rolę w życiu ludzi. Tylko wtedy kiedy dostarczany naszemu organizmowi właściwych składników pokarmowych możemy się właściwie rozwijać i pracować. Właśnie z tego powodu duże znaczenie ma zwracanie uwagi na składniki diety i to kiedy spożywamy posiłki. Nauką, która zajmuje się opracowywaniem norm żywieniowych jest dietetyka.
Prawidłowo skomponowana dieta powinna dostarczać odpowiednich ilości protein, tłuszczów oraz cukrów. Składniki dostarczane w dobrze skomponowanych posiłkach muszą zapewniać organizmowi taką ilość substancji odżywczych, która zaspokoi potrzeby wynikające z zachodzenia procesów wzrostu organizmu, procesów naprawczych oraz wystarczające do wytworzenia wystarczającej ilości energii. Oprócz wymienionych już składników powinny się w niej znajdować:
• błonnik,
• witaminy,
• mikro- i makroelementy.
Przypadłością pojawiającą się na skutek stosowania nieprawidłowej diety jest niedożywienie. Charakteryzuje się ono występowaniem zbyt niskiej wagi ciała w odniesieniu do wzrostu danej osoby. Najczęstszą przyczyną niedożywienia jest niewystarczająca podaż składników odżywczych albo ich zbytnia utrata.
W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się stosowanie diet bezmięsnych, czyli wegetarianizm. Najogólniejszą zasadą idei wegetarianizmu jest właśnie niespożywanie mięsa, argumentowane względami humanitarnymi oraz zdrowotnymi. Rekomendowanymi pokarmami są natomiast warzywa i owoce, nabiał oraz zboża i wykonane z nich produkty
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu