wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wtyczka elektro - dom wolny od komarów

Wtyczka elektro - dom wolny od komarów

Data dodania: 05-08-2016 Wyświetleń: 873
Komary występują na całym świecie, w przeogromnej ilości gatunków. Dla człowieka uciążliwe są jedynie samice. To ich złowrogie bzyczenie i swędzące ukąszenia spędzają sen z powiek w czasie letnich nocy i uprzykrzają wypoczynek nad wodą oraz wieczorne spotkania przy ognisku.


altKrew ssaków stanowi dla nich pokarm, bez którego nie mogłyby wytworzyć jaj, czyli jest im niezbędna w przebiegu procesu rozmnażania. Komarze samice doskonale wiedzą czego szukać, nie atakują na oślep. Przywabia je wydychany dwutlenek węgla, wyczuwają ciepłotę ciała oraz zapach składników potu.  Natomiast samce żywią się nektarem, biorąc przez to czynny udział w zapylaniu kwiatów. Są dla nas całkowicie nieszkodliwe.

Larwy komarów, do rozwoju potrzebują środowiska wodnego bogatego w rozkładającą się materię organiczną. Jest to ich źródło pokarmu. Dlatego całe mnóstwo komarów unosi się w pobliżu wód stojących, w okolicach bagien i podmokłych łąk.

Skoro komary są jedynie dokuczliwymi pasożytami, to dlaczego istnieją w przyrodzie? Otóż, stanowią pożywienie dla  dużej liczby gatunków ptaków oraz ryb. Na szczęście polskie gatunki komarów nie są szkodliwe i nie przenoszą groźnych chorób, w przeciwieństwie do swoich tropikalnych krewniaków.

Istnieje duża liczba środków odstraszających komary, występujących  formie sprayu, kremu, żelu. Są też sposoby naturalne, które pomagają sobie z nimi radzić. Nasz sklep medyczny poleca wtyczkę do kontaktu ze specjalnym preparatem. Niezwykle skuteczną i niezastąpioną ochronę przed komarami w domu. Substancja działa efektywnie aż przez 60 nocy, sprawnie eliminując dokuczliwe owady. Wtyczka elektro jest dostępna również w wersji dla dzieci, które skończyły pierwszy rok życia.

Możemy otworzyć okno, możemy zapalić światło, a komary nas nie pogryzą. Metoda sprawdzona. Skuteczność potwierdzona. 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu