wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wyposażenie apteczki

Wyposażenie apteczki

Data dodania: 24-04-2014 Wyświetleń: 987
Apteczka to podstawowe narzędzie do udzielania pierwszej pomocy. Nie jest tajemnicą, że torba lub kasetka, która jest dobrze wyposażona, pozwala uratować życie i zdrowie w wielu trudnych życiowo sytuacjach. Teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, wiele się na ten temat pisze, mimo to ciągle w wielu domach apteczka nie jest dostępna. Poza tym tam, gdzie można ją znaleźć, często jest niekompletna.


Co powinna zawierać apteczka?

Apteczka powinna być kompletna. To jasne. Jednak co to oznacza w praktyce? Mianowicie tyle, że powinna mieścić wszystko, co w danej sytuacji może się przydać. Każda apteczka ma bowiem swoje przeznaczenie. Są takie, które sprawdzą się w krótkiej podróży, w samochodzie, na dłuższych wakacjach, podczas wypadów nad morze czy w góry.

Można znaleźć apteczki idealne do noszenia na plecach, do przewożenia na rowerze, w bagażniku, do noszenia w rękach, na ramieniu. W zależności od przeznaczenia apteczka posiada więcej lub mniej produktów: bandaże, nożyczki, plastry, koce, zestawy służące do udzielania pierwszej pomocy.

Apteczka uniwersalna?

Nie ma apteczki uniwersalnej. To najważniejsza informacja, jaką należy zapamiętać. Każda apteczka powinna być kompletowana zgodnie z przeznaczeniem. Chodzi o to, by była dostosowana do indywidualnych potrzeb i konkretnej sytuacji.

Dlatego właśnie na rynku jest tyle produktów, które zostały stworzone do określonych celów: przewożenia w aucie, noszenia w górach, w zakładach pracy. Poza tym trzeba uwzględnić, gdzie i na jak długo apteczka ma służyć, czy wycieczka uwzględnia przebywanie w miastach, czy z dala od cywilizacji, czy ewentualnie będzie można doposażyć apteczkę. Wyposażenie apteczki powinno także brać pod uwagę, ile osób dana apteczka powinna zabezpieczyć.

Podstawowe wyposażenie apteczki

Każda dobrze wyposażona apteczka powinna zawierać następujące produkty:

  • chusta trójkątna,
  • opaski elastyczne,
  • opaski dziane,
  • opatrunek osobisty,
  • gaza opatrunkowa,
  • kompresy gazowe,
  • gumowe rękawiczki,
  • agrafki.

Tylko najwyższej jakości

Zawartość apteczki powinna być nie tylko kompletna, ale również wysokiej jakości. Chodzi o to, by znalazły się tam produkty, które w razie potrzeby będzie można bez trudu wykorzystać, bez obawy o jakość poszczególnych rozwiązań.

Poza tym dobre apteczki posiadają certyfikat. Nie mają one niskiej jakości wypełnienia, ani nie zawierają przypadkowych produktów. Wszystkie są łatwo dostępne i można, w razie potrzeby, po nie sięgnąć.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu