wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wyposażenie apteczki szkolnej

Wyposażenie apteczki szkolnej

Data dodania: 21-06-2021 Wyświetleń: 32
Szkoły są zobowiązane do posiadania apteczki pierwszej pomocy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Rozporządzenie to nie podaje jednak obowiązującego składu apteczki. Co zatem warto w niej umieścić?

Zawartość szkolnej apteczki pierwszej pomocy

Skład apteczki szkolnej powinien uwzględniać bardzo szeroki zakres wypadków, jakie mogą się przydarzyć dzieciom – od zwykłych zadrapań i stłuczeń, przez skaleczenia i zwichnięcia, aż po złamania, oparzenia i inne urazy.

Zalecamy zastosowanie apteczki spełniającej unijną normę DIN 13157, stosowaną także w zakładach pracy. Znajdują się w niej opatrunki, plastry, gaza opatrunkowa i opaski elastyczne w różnych rozmiarach, kompresy, bandaże, chusta trójkątna, siatka opatrunkowa i koc ratunkowy, a także narzędzia służące do ochrony osoby udzielającej pierwszej pomocy i ułatwiające jej pracę: maseczka do sztucznego oddychania, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, worek foliowy, instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Jeśli potrzebna ci szkolna apteczka sklep medyczny Twoja Apteczka oferuje duży wybór artykułów z tej kategorii, m.in. apteczki w formie torby lub walizki, a także zestawy do wyposażenia oraz szafki apteczkowe.

 

Ile apteczek powinno być w szkole i gdzie je umieścić?

Zarówno ostateczne wyposażenie apteczek szkolnych, jak i ich ilość na terenie obiektu oraz usytuowanie, nie są określone w rozporządzeniu. Wszystkie decyzje w tym zakresie należy podejmować w konsultacji z lekarzem odpowiedzialnym za opiekę nad uczniami.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu