wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Wyroby przeciw żylakowe

Wyroby przeciw żylakowe

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 1187
Żylaki to workowate lub wrzecionowate znaczne rozszerzenia żył. Towarzyszy mu ich wydłużenie i poskręcanie. Występują one zazwyczaj u osób powyżej 40 roku życia, co nie znaczy, że nie mogą wystąpić u osób znacznie młodszych.


Objawiają się one zazwyczaj efektem ciężkości nóg, a także widocznymi powiększonymi żyłkami. Towarzyszą im często męczące skurcze. Pogorszenie powoduje spędzenie w pozycji siedzącej zbyt dużych ilości czasu, ponieważ utrudnia ono dopływ krwi do tkanek.

Prócz typowych wyrobów przeciw żylakowych zaleca się noszenie luźnej garderoby by nie ograniczała ona w żaden sposób przepływu krwi i chłonki w organizmie. Warto również zrezygnować z gorących kąpieli, ponieważ one także sprzyjają ich rozwojowi.

Profilaktycznie można zastosować odpowiednią dietę, która jest bardzo uboga w sól, a także nie powinno się doprowadzać do nadwagi masy ciała, ponieważ ona znacznie obciąża nogi. Nie powinno się także przyjmować tabletek antykoncepcyjnych, bowiem duża ilość hormonów w nich zawarta również wpływa negatywnie.
 

Jakie są wyroby przeciw żylakowe?


            Istnieje obecnie wiele metod walczących z żylakami, warto jednak próbować przeciwdziałać im samodzielnie. Na rynku można znaleźć takie wyroby przeciw żylakowe jak:
  • Długie pończochy przeciw żylakom
  • Krótkie pończochy przeciw żylakom
  • Macierzyńskie rajstopy przeciw żylakom
Ciąża, bowiem znacznie obciąża organizm, nie tylko ze względu na rosnącą wagę, ale także na zmienioną gospodarkę hormonalną, a także zmiany, które zachodzą w całym organizmie na dużą skalę. Rozwijający się w łonie matki mały człowiek zabiera jej mnóstwo wartości odżywczych i często prowadzi do różnych niedoborów. Znacznie obciąża również układ krwionośny, ponieważ musi on przepompować znacznie większą ilość krwi niż normalnie. Dlatego żylaki w ciąży lub tuż po niej są niezwykle częstym zjawiskiem.

Warto jednak pamiętać, że same wyroby przeciw żylakowe nie pomogą i każde objawy żylaków wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ często kończy się to zabiegiem mającym na celu ich usunięci. Prócz bardzo nieefektownego wyglądu są one również realnie groźne dla zdrowia i życia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu