wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zalety maski antywirusowej FFP2

Zalety maski antywirusowej FFP2

Data dodania: 05-10-2021 Wyświetleń: 25

Od wybuchu pandemii COVID-19, maski antywirusowe stały się naszą codziennością. Po początkowych brakach asortymentowych w sklepach i aptekach, nieprzygotowanych na tak duże zapotrzebowanie, obecnie możemy już wybierać z szerokiej gamy typów i modeli masek.

Kuszącą opcją są bawełniane maseczki w kolorowe, wesołe wzory. Tymczasem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, znacznie lepszym wyborem będzie maseczka wyposażona w filtr.Budowa maski antywirusowej FFP2

Półmaska ochronna FFP2 składa się z czterech warstw materiału filtrującego, wyłapujących coraz mniejsze zanieczyszczenia z wdychanego powietrza. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, idealnie przylega do twarzy, co może zmniejszać transmisję szkodliwych cząstek aż do 99 proc. Co więcej, także wydychane powietrze przechodzi przez filtr, dzięki czemu chronimy nie tylko siebie, ale i osoby przebywające w naszym otoczeniu.

Do zalet masek z filtrem FFP2 należy duża przepuszczalność, dzięki czemu para wodna z wydychanego powietrza gromadzi się na tkaninie bardzo wolno, umożliwiając stosowanie jednej maski nawet przez 8 godzin. Należy bowiem pamiętać, że maseczka jest skuteczna i może być używana tylko do momentu zawilgocenia.

 

Przed czym chroni maska antywirusowa FFP2

Maska antywirusowa FFP2 to wyposażona w filtr maseczka jednorazowego użytku. Chroni przed szkodliwymi cząstkami, na których wdychanie jesteśmy narażeni. Mogą to być pyły, kurz i smog, ale także bakterie i wirusy.

Obecnie zwracamy uwagę głównie na rolę maseczek w walce z koronawirusem. Warto jednak pamiętać, że na bieżąco spotykamy się z innymi zanieczyszczeniami, przed którymi warto chronić nasze drogi oddechowe. Dlatego też w maskę antywirusową FFP2 powinni wyposażyć się zarówno pracownicy służb medycznych, jak i osoby narażone na wysokie stężenie pyłów w miejscu pracy, a nawet rowerzyści i biegacze, uprawiający sport w okolicach dużej emisji spalin, a w okresie zimowym – w pobliżu domów ogrzewanych węglem.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu