wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestaw do płukania oka

Zestaw do płukania oka

Data dodania: 19-03-2019 Wyświetleń: 838
Oczy należą do najdelikatniejszych części ciała człowieka i stosunkowo łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego bardzo ważna jest należyta ochrona tych narządów w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju prac oraz czynności, podczas których może dojść do ich podrażnienia. Urazy tkanki ocznej mogą być skutkiem działania różnego rodzaju czynników, choć najczęściej dochodzi do nich w wyniku działania czynnika mechanicznego.  W momencie dostania się do oko jakiegoś ciała obcego następuje bardzo intensywna reakcja mająca na celu jego usuniecie; oko zaczyna mocno łzawić, pojawia się ból i nieprzyjemne pieczenie. Nie należy wówczas pocierać oczu, choć z początku pojawia się chęć właśnie tego zrobienia. W ten sposób można jedynie pogorszyć zaistniałą sytuację wprowadzając do podrażnionego już narządu obecny na rękach brud i bytujące tam drobnoustroje.


altW celu usunięcia ciała obcego z oka, należy je przepłukać dużą ilością wody. W związku z tym, że nie zawsze mamy do niej dostęp, możemy skorzystać z praktycznego, niedużego zestawu do płukania oka. Prezentowany zestaw jest złożony ze specjalnego  kieliszka o pojemności 10 ml oraz dwóch ampułek zawierających sterylny roztwór soli fizjologicznej. Kieliszek bez problemu można przyłożyć szczelnie do oczodołu, gdyż jest dopasowany do kształtu oka. W trakcie płukania oka należy poruszać powiekami. Zobacz nasz aparat do płukania oka.


Do zestawu dołączona jest etykietka informująca o sposobie postępowania. Zestaw jest higieniczny, szczelnie zamknięty w foliowym opakowaniu, które stanowi ochronę przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem. Możemy włożyć go do kieszeni lub podręcznej torby czy plecaka, żeby zawsze był pod ręką.  Warto mieć go również w domowej apteczce. Może okazać się niezastąpiony, gdy do oka dostanie się jakieś pyłek, mały owad, czy też ziarenko piasku.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu