wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestaw przeciwkleszczowy, apteczka

Zestaw przeciwkleszczowy, apteczka

Data dodania: 21-05-2019 Wyświetleń: 510
Kleszcze zasiedlają lasy, śródleśne polany, łąki, okolice zbiorników wodnych. Coraz częściej można je spotkać również w miejskich parkach i ogródkach. Ich ulubionym środowiskiem są trawy i niższe krzewy, szczególnie te rosnące w zacienionych, ukrytych przed promieniami  słonecznymi miejscach. Zwiększoną aktywność wykazują w godzinach rannych oraz popołudniowych. Ukąszenie kleszcza samo w sobie nie jest groźne, jeśli nie jest on nosicielem groźnych dla człowieka chorób, do których należą odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza i wiele innych. Szybkie pozbycie się pasożyta z naszej skóry zmniejsza ryzyko zakażenia.
 


altProfilaktycznie warto stosować preparaty odstraszające kleszcze. Natomiast jeśli już stwierdzimy obecność niechcianego gościa musimy się go pozbyć w taki sposób, żeby go nie uszkodzić. Nie każdy ma taką wprawę ale na szczęście można wyposażyć się w urządzenia, które tę czynność ułatwiają. Polecane szczególnie w przypadku, gdy planujemy dalszą i dłuższą wędrówkę, z dala od ewentualnych ośrodków medycznych.


Co możemy polecić?


Serdecznie zachęcamy do zakupu apteczki - zestawu przeciwkleszczowego.W jej składzie znajdziemy sprzęt niezbędny do bezpiecznego i sprawnego usunięcia kleszcza. Specjalny preparat TIC-OFF bardzo nam w tym pomoże. Szybko zamrozimy pajęczaka razem z całą zawartością jego płynów ustrojowych, które mogą być źródłem chorobotwórczych zarazków. Kleszcz zostanie zabity i całkowicie unieszkodliwiony więc będziemy mogli, ze spokojem, przystąpić do pozbycia się go ze skóry. W zestawie znajduje się przeznaczona do tego celu pęsetka oraz chusteczki dezynfekujące miejsca ukąszenia. Przygotowana do zestawu saszetka jest mała i praktyczna, można ją przyczepić do paska za pomocą wszytych taśm i wygodnie zabierać ze sobą na leśne wycieczki i górskie szlaki.


Bardzo praktycznym urządzeniem jest specjalnie przygotowana pompka ssąca, która bezboleśnie usunie kleszcza i z całą pewnością go nie uszkodzi. Pompka działa na zasadzie podciśnienia więc jej dodatkową korzyścią jest możliwość usunięcia jadu szerszeni, pszczół, os, a nawet egzotycznych pająków i skorpionów. Warto mieć ją w domu oraz zabierać ze sobą na wakacje, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu