wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestaw reanimacyjny – niezbędnik w każdej karetce

Zestaw reanimacyjny – niezbędnik w każdej karetce

Data dodania: 22-12-2020 Wyświetleń: 26

W pracy ratowników liczy się czas oraz szybkość reakcji i działania. Często od tego, jak sprawnie przebiegają procedury i jak szybko ratownicy są w stanie odnaleźć niezbędne do przeprowadzenia akcji akcesoria, zależy życie ludzkie. Właśnie dlatego tak istotne jest, by wszystkie sprzęty przeznaczone do prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz innych zabiegów ratowniczych, były przechowywane w taki sposób, aby każdy z ratowników miał do nich szybki dostęp. Walizka reanimacyjna – na co zwrócić uwagę?

 

Zestawy i walizki reanimacyjne stanowią niezbędne wyposażenie dla wielu grup ratunkowych i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie życia lub zdrowia człowieka. Na co należy zwracać uwagę, wybierając zestaw reanimacyjny? Przede wszystkim na organizację elementów wyposażenia w torbie. Najlepiej wybrać taką mającą kilka osobnych przegród, do których jednocześnie może mieć dostęp kilku ratowników. Torba, w której znajduje się zestaw, powinna być również wyposażona w ułatwiający transport długi pasek oraz uchwyt do przenoszenia w dłoni. 

 

Zawartość walizki reanimacyjnej

 

Dobrze wyposażona walizka reanimacyjna umożliwia przeprowadzenie procedur ratowniczych, takich jak:

  • tlenoterapia bierna oraz aktywna,

  • intubacja i udrażnianie rur oddechowych, 

  • zabezpieczenie urazów i złamań,

  • podawanie płynów i wykonywanie iniekcji,

  • zapewnienie ochrony ratowników. 
     

W skład kompletnej walizki reanimacyjnej wchodzi m.in. butla tlenowa z akcesoriami, zestaw do intubacji, zestaw do iniekcji (m.in. strzykawki, igły, wenflony, sól fizjologiczna),  kołnierze ortopedyczne, szyny unieruchamiające, a także płyn do dezynfekcji, jednorazowe rękawiczki, nożyczki ratownicze oraz nóż do cięcia pasów. Torba lub walizka, w której znajdują się wszystkie akcesoria, powinna być wykonana z solidnego, wodoodpornego i odpornego na rozdarcia materiału, który w razie potrzeby można łatwo wyprać lub zdezynfekować.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl