wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestaw reanimacyjny warto mieć w każdej karetce

Zestaw reanimacyjny warto mieć w każdej karetce

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 1236
Zestaw reanimacyjny przydaje się w trudnych sytuacjach, gdy spotykają nas różne złe okoliczności.


Dzięki takiemu zestawowi osoba poszkodowana odzyskuje oddech oraz wraca do normalnego funkcjonowania – oczywiście nie odchodzi, lecz trafia do szpitala w celu dokładnego zbadania, zdiagnozowania oraz leczenia. Zestawem posługuje się wyłącznie załoga karetki poza ambulansem, ponieważ do jego stosowania trzeba mieć wszelkie niezbędne kwalifikacje.

Dlatego warto zadbać o użytkowanie takiego zestawu w każdym możliwym miejscu poza karetką, a efektem będzie przywrócenie pacjentowi przytomności i możliwość sprawnego funkcjonowania. Zestawem można posługiwać się po odpowiednim szkoleniu, gdy tylko zdrowie powraca, a pacjent czuje się całkiem dobrze. Zestaw reanimacyjny pozwala stosować tlenoterapię, intubację, podawać płyny, robić zastrzyki i dbać o życie ratownika – skutecznie, efektywnie i szybko.

Dzięki temu sprzętowi lekarz może intubować pacjenta, pielęgniarz podawać leki, czyli stosować farmakoterapię nazywaną też terapią farmakologiczną, a ratownik uciskać klatkę piersiową. Dzięki takiej terapii szybkość powrotu do przytomności jest pewna i pacjent czuje się o wiele lepiej. A to przecież jest celem załogi karetki ratunkowej.

Sprzęt znajdujący się w zestawie reanimacyjnym jest na wyposażeniu każdej karetki, a osobami upoważnionymi do jego stosowania są lekarz, ratownik i pielęgniarz. Tylko oni mogą korzystać z takich urządzeń. Osoby przypadkowe absolutnie nie są upoważnione do stosowania urządzeń zestawu, ponieważ zamiast pomóc mogą pacjentowi zaszkodzić.

Podsumowując, karetka musi być wyposażona w nowoczesne urządzenia, gdyż tylko one ratują życie oraz zdrowie danego człowieka. Jest to warunek niezbędny i konieczny do udanego systemu ratownictwa medycznego. W karetce znajduje się inne wyposażenie, lecz zestaw jest potrzebny zawsze, gdy pacjenta nie wolno przenosić i ruszać z miejsca, bo może to zagrozić jego życiu i zdrowiu. Życie i zdrowie pacjenta są bezcenną wartością i należy mieć je na względzie zawsze wtedy, gdy zdarza się wypadek. Zestaw reanimacyjny taką rolę spełnia znakomicie.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu