wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestawy do płukania oczu

Zestawy do płukania oczu

Data dodania: 25-04-2017 Wyświetleń: 973
Stanowiska pracy, na których pracownik narażony jest na kontakt z substancjami chemicznymi powinny zostać wyposażone w zestawy do płukania oka. Podjęcie bardzo szybkiego działania w przypadku styczności oka z chemikaliami jest niezwykle ważne dla ratowania tak wrażliwych narządów jakimi są oczy.  Dlatego płukanie powinno się rozpocząć już w ciągu pierwszych sekund od zdarzenia.


altSkuteczne usunięcie związków chemicznych wymaga użycia odpowiedniej ilości płynu do płukania. Polecamy różne rodzaje stanowisk, które zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający szybkie, bezpieczne, a przy tym skuteczne oczyszczenie oczu z chemikaliów oraz ciał obcych. Zobacz nasz aparat do płukania oka.
  • stanowiska stacjonarne, w których butelki umieszczone są na wieszaku ściennym, przeznaczone do miejsc pracy o charakterze stacjonarnym,
     
  • stanowiska mobilne - przeznaczone dla jednostek,  które się przemieszczają, czyli łodzi, ciężarówek, pociągów,
     
  • płuczki kieszonkowe - do udzielenia pierwszej pomocy przed dotarciem do właściwej stacji płukania, do zastosowania przez osoby, które przemieszczają się w obrębie miejsca pracy, między innymi na budowach, w laboratoriach.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu