wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestawy Pierwszej Pomocy w torbie

Zestawy Pierwszej Pomocy w torbie

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 992
Zestawy pierwszej pomocy to niezbędniki wykorzystywane przez ratowników pogotowia medycznego.


Ich główną zaletą jest niewielki ciężar i rozmiar, przez co są znacznie bardziej poręczne niż standardowe apteczki. Ich wygoda jest nieoceniona szczególnie w przypadkach, gdy w grę wchodzi jak najkrótszy czas, w którym należy dostać się do poszkodowanego lub trudne warunki terenowe czy atmosferyczne.

Wyposażone są we wszystkie niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przybory, jakie jak gazy, bandaże, agrafki, opaski uciskowe, woda utleniona, leki. Posiadają raczki, dzięki czemu można je łatwo przenieść z miejsca na miejsce, są poręczne i pojemne. Posiadają odpowiednie oznakowania oraz odblaski, więc są widoczne nawet w nocy, a czerwona barwa materiały ułatwia dostrzeżenie ich także w ciągu dnia z odległości nawet do jednego kilometra.
 

Co zawierają Zestawy Pierwszej Pomocy w torbie:


Zestawy Pierwszej pomocy w torbie wyposażone są we wszystko, co niezbędne przy pierwszym kontakcie medycznym z poszkodowanym w wypadku lub zdarzeniu losowym. Zawierają między innymi opaski elastyczne, dzięki którym można unieruchomić kończynę lub zatamować krwotok, Bandaże dziane, kompresy gazowe, opatrunki i plastry z gazę niezbędne, by opatrzyć rany pacjenta, siatki opatrunkowe wykorzystywane przy opatrywaniu głowy, agrafki, koce ratunkowe pozwalające zachować odpowiednią temperaturę ciała, chroniące organizm przed wyziębieniem lub przegrzaniem i omdleniem, nożyczki, pęsety niezbędne, by wyciągnąć odłamki szkła, plastiku, metalu z ran poszkodowanego, chusteczki dezynfekujące, płyny do odkażania takie jak woda utleniona, jodyna, rękawiczki ambulatoryjne zapobiegające przedostawaniu się bakterii i drobnoustrojów do organizmu i inne potrzebne narzędzia.
 

Gdzie stosuje się Zestawy Pierwszej Pomocy w torbie:


Tego typu apteczki polecane są głównie niewielkim oddziałom ratunkowym, małym przedsiębiorstwom, sklepom i instytucjom, firmom, halom produkcyjnym. Zestawy mogą być także stosowane zamiennie z apteczkami samochodowymi i przewożone w autach osobowych i ciężarówkach. Dzięki swojej budowie łatwo mieszczą się do schowków i szafek. Odblaskowe elementy oraz jaskrawy kolor polepszają widoczność i w razie nieszczęśliwego zajścia może to pomóc uprzedzić osoby trzecie o nieszczęściu.


Zestawy Pierwszej Pomocy w torbie stosuje się, gdy:


• potrzebna jest pierwsza pomoc w wypadku samochodowym lub drogowym
trzeba opatrzyć rany, powstałe w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia w czasie pracy
• trzeba dostać się w trudno dostępne miejsce, aby tam udzielić pomocy
• w oczekiwaniu na przyjazd ratowników medycznych.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu