wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Zestawy uzupełniające

Zestawy uzupełniające

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1171
Zestawy uzupełniające zostały stworzone z myślą o użytkownikach, korzystających już z zestawów pierwszej pomocy w torbach, walizkach lub walizkach ze stali nierdzewnej.


W każdej firmie, hali produkcyjnej czy przedsiębiorstwie zdarzają się czasem wpadki, których następstwem jest korzystanie z wyposażenia apteczek pierwszej pomocy. Wiadomo, ze z czasem coraz mniej pozostaje w nich akcesoriów i materiałów do udzielania pierwszej pomocy, więc trzeba je uzupełnić.

Dzięki zestawom uzupełniającym nie ma potrzeby kupowania zestawu pierwszej pomocy w całości, lecz wystarczy doposażyć apteczkę w to, czego ubyło. Niezależnie czy zapotrzebowanie obejmuje gazy, bandaże, opatrunki czy na przykład płyny dezynfekujące, warto co jakiś czas monitorować ilość elementów wyposażenia pierwszej pomocy.
 

Typy zestawów uzupełniających:


Podobnie jak typy apteczek, typy zestawów uzupełniających także dzieli się na trzy kategorie: A, B i C. W zależności od wielkości apteczki można dobrać odpowiednio dla niej przeznaczone uzupełnienie. Analogicznie im wyższa litera alfabetu tym większa apteczka i więcej akcesoriów do niej przeznaczonych.

Systematyczne uzupełnianie apteczki jest niezmiernie ważne szczególnie w zakładach prace, gdzie pracownicy na co dzień są narażeni na obrażenia nabyte w wyniku wykonywanej przez nich pracy. Przede wszystkim warto się zabezpieczyć na wypadek, gdyby któregoś z elementów wyposażenia miało zabraknąć.

Przecież nie można dopuścić do sytuacji, w której poszkodowany może doznać trwałego urazu lub ubytku na zdrowiu z powodu wybrakowanej apteczki pierwszej pomocy. Dodatkowo podczas kontroli związanej z BHP, każda apteczka jest dokładnie oglądana i sprawdzana pod kątem wyposażenia i obowiązkiem pracodawcy lub zwierzchnika jest utrzymywanie jej w jak najlepszym stanie.
 

Zalety zestawów uzupełniających:


Po pierwsze to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba pojedynczo dobierać wszystkich komponentów apteczki pierwszej pomocy- wystarczy zamówić cały set i w razie potrzeby uzupełnić brakujące elementy korzystając z niego.

Po drugie to stosunkowo niska cena. Nie trzeba kupować całego nowego zestawu wraz z opakowaniem, które jest dość drogie samo z sobie, skoro nie istnieje taka potrzeba. Wystarczy doładować apteczkę akcesoriami, które zostały wcześniej wykorzystane.
 

Zestawy uzupełniające są dobrym rozwiązaniem, gdy:


•          skończyły się któreś z elementów wyposażenia apteczki pierwszej pomocy
•          niektóre z płynów lub leków uległy przeterminowaniu
•          pozostała niewielka ilości opatrunków
•          któreś z akcesoriów, np. nożyczki zgubiły się lub uległy zniszczeniu.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu