wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » ZOLL, elektroda z czujnikiem siły nacisku

ZOLL, elektroda z czujnikiem siły nacisku

Data dodania: 20-04-2018 Wyświetleń: 874
Elektrody z czujnikiem siły nacisku do defibrylatora ZOLL umożliwiają dodatkowe wspomaganie ratownika w czasie przeprowadzania akcji. Zastosowanie tego typu elektrod sprawia, że AED może dokonywać analizy nie tylko pracy serca, ale również głębokości ucisków oraz tempa z jakim są ona wykonywane. Następnie na podstawie zebranych informacji wydaje przydatne instrukcje głosowe. Stosowne komunikaty są wyświetlane również na ekranie monitora.


altUrządzenie informuje o konieczności zwiększenia lub zmniejszenia głębokości uciśnięć. Przy pomocy wbudowanego metronomu, defibrylator dyktuje również odpowiednie tempo ich wykonywania. Obie elektrody są tu połączone w jedną całość i przez to niezwykle proste w użyciu. Skonstruowane tak, aby możliwie zminimalizować błędy, z którymi można się spotkać w czasie zakładania elektrod. 


Oznaczoną niebieskim kolorem część środkową, która łączący obie elektrody, należy przyłożyć tak, centralna jej część, oznaczona krzyżem, przebiegała poziomo w linii łączącej brodawki sutkowe oraz pionowo w linii środkowej mostka. Wyznaczona w ten sposób jej część środkowa, automatycznie powoduje właściwe rozmieszczenie obydwu elektrod na klatce piersiowej pacjenta.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu