wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co powinna zawierać apteczka motocyklowa?

Co powinna zawierać apteczka motocyklowa?

Data dodania: 08-08-2023 Wyświetleń: 40
Apteczka motocyklowa jest nieduża, ale za to funkcjonalna. Zawiera zestaw najbardziej podstawowych materiałów medycznych, niezbędnych w nagłych sytuacjach i wypadkach, które mogą zaistnieć podczas podróży motocyklem. Wśród elementów jej wyposażenia znajdują się środki pierwszej pomocy potrzebne do opatrywania różnego rodzaju otarć i skaleczeń, a także zabezpieczenia skręceń oraz złamań, jak również zapewnienia poszkodowanemu właściwego komfortu termicznego.
 


Co powinna zawierać apteczka motocyklowa?Apteczka motocyklowa jest wykonana z wodoodpornego materiału i wyposażona w dwa praktyczne rzepy, które umożliwiają wygodne i bezpieczne zamocowanie jej do ramy.

W apteczce motocyklowej znajdują się niezbędne materiały, takie jak przylepiec, zestaw plastrów, dwa rodzaje opatrunków indywidualnych oraz chusta opatrunkowa. Umieszczono w niej również koc termiczny oraz nożyczki, a także chusteczki dezynfekujące i rękawiczki ochronne, jako niezbędny element podstawowej ochrony osobistej.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu