wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co to jest opatrunek izraelski?

Co to jest opatrunek izraelski?

Data dodania: 28-07-2023 Wyświetleń: 37
Bandaż izraelski umożliwia szybkie i skuteczne opatrywanie mocno krwawiących ran, powstałych w okolicach jamy brzusznej, czy też klatki piersiowej. Wykonany jest z elastycznego materiału, który pozwala na dostosowanie opatrunku do różnych obszarów ciała poszkodowanej osoby. Doskonale sprawdza się również w przypadku konieczności opatrzenia miejsc, do których dostęp jest trudniejszy, jak pachy, czy też pachwiny.
 


Opatrunek izraelski opracowany został, aby zaspokoić potrzeby ratownictwa taktycznego i umożliwić skuteczne działanie ratownicze na polu walki, po zamachach terrorystycznych oraz masowych katastrofach. Został przygotowany w taki sposób, aby można było go założyć jedną ręką, bez problemu zmieniając kierunek bandażowania. Oczywiście jest opatrunkiem jałowym.

Opatrunek składa się z dwóch części: bandaża elastycznego oraz warstwy materiału (np. gazowego, nieklejącego się do rany). Jest wyposażony w zatrzask lub specjalne zapięcie, które pozwala na bezpieczne zamocowanie opatrunku. Jego ogromną zaletą jest wielofunkcyjność, może być stosowany zarówno do zabezpieczania krwawiących ran, jak i jako opatrunek uciskowy, opatrunek wspomagający lub stabilizujący dla złamań i skręceń.

Ważne jest, aby pamiętać, że poprawne użycie bandaża izraelskiego oraz właściwe oczyszczenie i dezynfekcja rany są kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu