wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Fantom noworodka

Fantom noworodka

Data dodania: 22-09-2014 Wyświetleń: 851
Świetnie sprawdzi się w szkołach rodzenia, ale też w prywatnych domach. Fantom noworodka pomoże w ćwiczeniu wszystkich istotnych czynności związanych z pielęgnacją.


Kiedy widzisz, jak inna osoba coś robi, wydaje się to bardzo łatwe. Jednak samodzielne wykonywanie pewnych czynności nie jest już takie proste. Dlatego właśnie zachęcamy młodych rodziców do ćwiczenia.
 

Fantom noworodka – o jakie dziecko chodzi?


Jakie dziecko jest noworodkiem, a jakie niemowlęciem? Oficjalnie uznaje się, że noworodek to maluch do ukończenia 1.miesiąca życia. Dziecko starsze niż 1 miesiąc, ale młodsze niż 1 rok to już niemowlę.

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że noworodek wymaga szczególnej opieki. To przecież tak krucha istota. Nietrudno jest ją skrzywdzić, nawet nieumyślnie. Musisz wiedzieć, jak obchodzić się z noworodkiem. Dlatego w szkołach rodzenia bardzo ważny jest trening. Solidna teoria w prawdziwym życiu niewiele daje.
Na fantomie możesz nauczyć się:
  • prawidłowego trzymania dziecka,
  • ekonomicznego przewijania,
  • noszenia dziecka w jak najlepszej pozycji,
  • karmienia maluszka,
  • wywoływania u niego odbijania po jedzeniu (zapobiega ulewaniu małego),
  • dokładne i bezstresowego mycia,
  • wykonywania reanimacji w sytuacjach zagrożenia życia.


Fantom noworodka – gdzie może się przydać?

  1. W szkołach rodzenia. Przyszli rodzice powinni nie tylko wiedzieć, jak należy wszystko zrobić. Oni muszą już umieć to zrobić. Dlatego tak istotne jest to, aby mieć na czym ćwiczyć. Ze sprawnością i świadomością młodych rodziców bywa różnie. Lepiej nie dawać im do rąk żywych dzieci w celach ćwiczebnych. A już zupełnie niemożliwe byłoby ćwiczenie reanimacji na zdrowym i żywym dziecku. Dlatego właśnie specjalistyczne fantomy, jak najwierniejsza kopia żywego noworodka, mogą być niezwykle przydatne.
  2. W domu. Jeśli szkoła rodzenia nie jest odpowiednio wyposażona, możesz ćwiczyć w domu. Jest to o tyle wygodna opcja, że możesz wielokrotnie wykonywać daną czynność. Nie tylko podczas zajęć. To pozwoli utrwalić zdrowe i przydatne nawyki. Będziesz mógł lub mogła lepiej przygotować się do odpowiedzialnej roli rodzica.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu