wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kleszcze Magilla - zastosowanie

Kleszcze Magilla - zastosowanie

Data dodania: 17-12-2021 Wyświetleń: 33
Niewiele jest akcesoriów medycznych charakteryzujących się tak szerokim spektrum zastosowania, jak kleszcze Magilla. Przydają się one zarówno przy nagłych wypadkach, jak i w trakcie wykonywania zaplanowanych procedur, w pokoju zabiegowym i na sali operacyjnej. Korzystają z nich również weterynarze.

Do czego są potrzebne szczypce Magilla?

Zastosowanie kleszczy Magilla w procedurach medycznych


Zaokrąglony kształt szczypców Magilla sprawia, że umożliwiają one mocny chwyt przy jednoczesnym bardzo dużym polu manewru. Wykonuje się nimi szereg zabiegów wymagających usunięcia ciała obcego lub przeciwnie – wprowadzenia go. Można z ich pomocą udrożnić drogi oddechowe, wyjmując zaklinowany w nich przedmiot, a także umieścić w odpowiednim miejscu rurkę intubacyjną (do gardła lub nosa) czy sondę żołądkową.

Korzystają z nich anestezjolodzy, laryngolodzy, gastrolodzy, ale także ratownicy medyczni, lekarze pierwszego kontaktu i pediatrzy.
Dodatkową zaletą szczypców Magilla jest możliwość ich wielokrotnego użycia – wystarczy sterylizacja. Kleszcze dostępne są w wielu rozmiarach, w zależności od ich zastosowania.

Szczypce Magilla w weterynarii


Kleszczy Magilla używają nie tylko lekarze i ratownicy, ale także weterynarze. Łatwość operowania nimi umożliwia szybkie i precyzyjne przeprowadzanie procedur na specyficznych pacjentach, jakimi są zwierzęta.

Podobnie jak w przypadku ludzi, szczypce Magilla są używane głównie do usuwania ciał obcych oraz pomocniczo w przeprowadzaniu procedur wymagających anestezji czy wprowadzenia rurki lub sondy.

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu