wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opatrunki hemostatyczne CELOX - skuteczne tamowanie krwotoków

Opatrunki hemostatyczne CELOX - skuteczne tamowanie krwotoków

Data dodania: 25-07-2017 Wyświetleń: 2030
Opatrunki hemostatyczne CELOX umożliwiają skuteczne powstrzymanie krwotoków, będących następstwami ran postrzałowych i urazów po wybuchach, urazów tętniczych, urazów powstałych w wyniku zmiażdżenia oraz uszkodzeń ciała, będących następstwem wypadków drogowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku groźnych dla życia krwawień.


altDziałają na zasadzie żelowej zatyczki uszczelniającej ranę, która nie ulega rozpuszczeniu nawet w momencie przemycia rany solą fizjologiczną. Dodatkowo ich bakteriostatyczne działanie, ogranicza rozwój bakterii, chroniąc zranione miejsce przed zakażeniem. Nie wywołują alergii i są jedynymi skutecznymi preparatami hemostatycznymi stosowanymi w hipotermii.  Działają również  na krew zheparynizowaną. Aktywną substancją występującą w opatrunkach hemostatycznych CELOX jest chitosan. Opatrunki są gotowe do użycia w trybie natychmiastowym. Umieszczone w sterylnych i łatwych do otwarcia opakowaniach wodoodpornych.
 

Wyróżniamy klika rodzajów opatrunków CELOX:

 
1. CELOX GAUZE, który stanowi połączenie substancji czynnej z tkanym opatrunkiem. Idealny w razie konieczności zatamowania krwawienia z ran o dużej powierzchni oraz ran głębokich.
 
2. CELOX Z-FOLD GAUZE, występujący również w połączeniu z opatrunkiem gazowym. Jego zaleta to zmniejszenie objętości opatrunku z jednoczesnym zachowaniem wysokiej skuteczności tamowania krwotoków. Opatrunek est przygotowany tak, aby jego aplikacja była możliwa w bardzo krótkim czasie.
 
3. CELOX - A, przygotowany do stosowania w przypadku głęboko umiejscowionych ran, do których dostęp jest utrudniony. W tym celu granulki preparatu zostały umieszczone w specjalnym aplikatorze. Bardzo dobrze sprawdza się, gdy mamy do czynienia z raną powstałą w wyniku postrzału czy też raną kłutą.

4. CELOX HEMOSTATIC GRANULES,  występujący w postaci łatwego w aplikacji proszku, przygotowanego do zasypania rany.
 
5. CELOX RAPID, którego cechą charakterystyczną jest znacznie przyspieszone działanie w porównaniu z opatrunkami CELOX GAUZE i CELOX GAUZE Z-FOLD. W wyniku jego stosowania zatamowania krwotoku ma miejsce już po 1-2 minut od momentu zastosowania.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu