wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyny wyciągowe

Szyny wyciągowe

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 2409
Złamania i uszkodzenia kończyn zdarzają się nagminnie, nikt nie jest w stanie się od tego uchronić. Kiedy zwichnięcie czy złamanie jest proste, bez komplikacji można z czyjąś pomocą dojechać do szpitala, problem pojawia się wówczas gdy złamania są poważne.


W takich przypadkach pomocny jest odpowiedni sprzęt szyny wyciągowe, służą do unieruchomienia kończyn po złamaniu.

Przenoszenie chorego ze złamaniem nie jest proste, trzeba uważać aby nie doszło do przemieszczeń i uszkodzeń mięśni. Do tego idealne są szyny, które dzięki swojej budowie gwarantują bezpieczeństwo transportu osoby poszkodowanej.
 

Szyny wyciągowe a zmniejszenie bólu


Ktoś powie, ze bez szyn także obejdzie się jeśli chodzi o transport osoby ze złamaniem, ale jest to bardzo błędne stwierdzenie. To szyny wyciągowe łagodzą ból, zmniejszają ryzyko krwotoku czy uszkodzeń nerwów. Zmniejszenie bólu dla wielu jest kwestią kluczową, dlatego też użycie szyny jest jak najbardziej konieczne bo pomaga.
 

Czy szyny wyciągowe posiadają regulacje?


Szyny wyciągowe są stosowane na całym świecie, dzięki swoim oczywistym zaletom szybko zdobyły uznanie w środowisku medycznym. Obecnie są podstawowym wyposażeniem wszelkich służb medycznych. Szyny posiadają segmentowy, rozkładany stelaż. Elementy stelaża są połączone i zabezpieczone przed ich zgubieniem. Szyny posiadają ręczną regulację siły naciągu, nadają się zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Szyny:
  • Zapobiegają wtórnym uszkodzeniom
  • Chronią mięśnie i nerwy przed uszkodzeniem
  • Zmniejszają ból
  • Zmniejszają ryzyko wstrząsu pourazowego
  • Zmniejszają ryzyko krwotoku
Służby medyczne wyposażone są w nowoczesny i aktualny sprzęt ratujący zdrowie i życie. Dzięki zmianom jakie zachodzą w służbie zdrowia, można liczyć na fachową pomoc z zastosowaniem sprzętu łagodzącego skutki złamań czy zwichnięć i wiele więcej.

Szyny wyciągowe są z trwałych materiałów, służą przez dłuższy czas, jest to więc zakup potrzebny, służący ludziom i dla ludzi a do tego nie uszkadza się.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu