wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Termometr bezdotykowy - najlepszy dla dziecka

Termometr bezdotykowy - najlepszy dla dziecka

Data dodania: 23-08-2014 Wyświetleń: 795

Każdy rodzic doskonale wie, że gdy dziecko ma gorączkę, oznacza to, że w jego organizmie dzieje się coś niepokojącego. Nie zawsze jednak maluch potrafi sam określić swoje samopoczucie. Dobry termometr pomoże od razu to wykryć i szybciej zareagować. Dlatego w domu, w którym jest małe dziecko, powinien się też znaleźć jak najlepszy termometr.Jaki termometr wybrać dla dziecka?

 
To, jaki termometr wybierzemy dla naszych pociech, ma znaczenie. Dzieci jak nikt inny zasługują przecież na największy komfort, najlepszą opiekę i ochronę, szczególnie, jeżeli w grę wchodzi ich zdrowie.
            Nowocześni, odpowiedzialni rodzice, wybierając produkty przeznaczone dla dzieci, najczęściej decydują się na skorzystanie z najnowszych technologii. Nowinki techniczne to przecież nie tylko modne gadżety, ale także bardziej przemyślane i innowacyjne konstrukcje urządzeń codziennego użytku, które mają poprawić jakość życia i usprawnić wykonywanie czynności, do jakich są przeznaczone. Ma to odniesienie również do sprzętu medycznego – nawet tak podstawowego jak termometr.
             Jaki więc powinien być termometr dla dziecka? Przede wszystkim funkcjonalny, ale także dokładny i niezawodny. Wszystkie te cechy spełniają termometry bezdotykowe.
 

Zalety termometrów bezdotykowych

 
            Pomiary dokonywane termometrem bezdotykowym są nie tylko szybkie i łatwe, ale także bardziej higieniczne niż w przypadku tradycyjnych termometrów. Są więc bezpieczne nawet dla wyjątkowo wrażliwych niemowląt, bez konieczności dezynfekowania urządzenia. Termometr w trakcie pomiaru nie dotyka ciała dziecka, nie trzeba więc obawiać się przenoszenia drobnoustrojów.

Termometr elektroniczny bezdotykowy - cechy

            Termometr bezdotykowy to przede wszystkim idealne urządzenia do mierzenia temperatury dziecka w nocy. Nie trzeba budzić pociechy, by sprawdzić, czy gorączka spada, czy też niebezpiecznie rośnie. Wystarczy zbliżyć urządzenie do ciała, aby w ciągu kilku sekund uzyskać dokładny i precyzyjny wynik pomiaru. Nowoczesne termometry zwykle posiadają też podświetlane czytniki, nie ma więc nawet potrzeby zapalania światła, co mogłoby zakłócić sen dziecka.
            Nawet jeżeli dziecko nie śpi, utrzymanie go w jednej pozycji, bez ruchu, przez kilka minut (a tyle potrzeba do wykonania optymalnego pomiaru tradycyjnym termometrem), bywa trudne. Niektóre maluchy boją się termometru lub nie lubią mierzenia temperatury, reagują impulsywnie, szarpią się, krzyczą, uciekają, nie pozwalają na wykonanie badania. W przypadku termometru bezdotykowego znika także ten problem.
            Niektóre termometry bezdotykowe są też wyposażone w dodatkową funkcję zapamiętywania kilku lub nawet kilkunastu ostatnich pomiarów. Dzięki temu można obserwować zmiany stanu dziecka bez uciążliwego notowania.
            Dodatkową zaletą jest fakt, że termometry bezdotykowe zwykle są tak skonstruowane, by służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała. Można z powodzeniem używać ich także do sprawdzania temperatury pokarmu w butelce lub wody do kąpieli.
 
            Paulina Maria Szymborska-Karcz
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu