wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Trenażer do nauki tamowania krwotoku - jak działa?

Trenażer do nauki tamowania krwotoku - jak działa?

Data dodania: 16-02-2024 Wyświetleń: 151
Trenażer do nauki tamowania krwotoku to symulacyjne urządzenie, które jest wykorzystywane w celu szkolenia personelu medycznego, ratowników, czy też innych osób udzielających pierwszej pomocy w zakresie opatrywania ran i używania zaawansowanych gaz hemostatycznych.


Trenażer pozwala na praktyczne ćwiczenia różnych technik tamowania krwotoków w bezpiecznych warunkach, zanim osoba uczestnicząca w szkoleniu, będzie musiała zastosować je w zaistniałej sytuacji medycznej. Zdobyte w ten sposób umiejętności zapewniają  pewność siebie i możliwość skutecznego działania w rzeczywistym zdarzeniu. 


Trenażery posiadają specjalnie zaprojektowane atrapy ran, które wytwarzają płynną imitację krwawienia. Mogą również być wyposażone w różne rodzaje opatrunków lub środków hemostatycznych, które są stosowane do zatrzymania krwotoków. Trenażery są wykonane z dobrej jakości materiałów, które doskonale odwzorowują skórę człowieka, a ponadto są łatwe 
do wyczyszczenia.

 

Najczęściej trenażery do nauki tamowania krwotoku obejmują:


   
- symulowane rany z punktami krwawienia,
- płyn imitujący krew,
- treningowe gazy hemostatyczne
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu