wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co zawiera podstawowy zestaw reanimacyjny

Co zawiera podstawowy zestaw reanimacyjny

Data dodania: 25-02-2022 Wyświetleń: 886
Przebieg akcji ratunkowej w dużej mierze zależy od dobrej współpracy ekipy ratowniczej oraz od sprzętu, którym ratownicy dysponują. Liczy się profesjonalizm oraz czas. Dlatego tak ważna jest możliwość szybkiego dostępu do niezbędnych artykułów, bez przeszkadzania sobie nawzajem i bez przeszukiwania torby w celu odnalezienia w niej tego, co jest akurat niezbędne. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.


Zestaw reanimacyjny to profesjonalnie opracowana, niezwykle ergonomiczna torba, w której każda rzecz ma swoje miejsce. W jej wnętrzu zostało przygotowanych pięć przegród, z niezależnym dostępem do każdej z nich.   Torba jest więc idealna do pracy w terenie. Nie bez znaczenia jest również sam skład zestawu reanimacyjnego.

 

Skład zestawu reanimacyjnego - co powinno znajdować się na wyposażeniu torbyZestaw reanimacyjny jest wyposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia tlenoterapii biernej oraz tlenoterapii aktywnej, ssak do odsysania, sprzęt do intubacji oraz udrażniania dróg oddechowych pacjenta, sprzęt do wykonywania iniekcji i podawania płynów oraz środki zapewniające indywidualną ochronę ratowników. Wewnątrz zestawu reanimacyjnego zostało również umieszczone ampularium, przeznaczone do samodzielnego wyposażenia w wymagane leki.
 

Skład zestawu reanimacyjnego – dlaczego jest tak ważnyStały dostęp do dobrze przygotowanego, profesjonalnego sprzętu medycznego, umożliwia ratownikom przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności, zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznym. Dlatego właśnie należy zadbać o to, aby skład zestawu reanimacyjnego był zawsze kompletny, sprawdzony i przygotowany do udziału w kolejnej akcji ratunkowej.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu