wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Jakie są sposoby bandażowania?

Jakie są sposoby bandażowania?

Data dodania: 04-03-2022 Wyświetleń: 431
Skuteczne i zgodne z zasadami bandażowanie, stanowi jeden z elementów udzielania pierwszej pomocy. Niezwykle zresztą ważny, ponieważ bandaż zakłada się w celu przytrzymania założonego wcześniej opatrunku, w celu unieruchomienia i zabezpieczenia stawów, gdy dojdzie do ich skręcenia lub zwichnięcia. Po zapoznaniu się z różnymi sposobami bandażowania i opanowaniu ich technik, z powodzeniem opatrzymy kciuk, palce, dłoń, przedramię oraz łokieć. Poradzimy sobie z bandażowaniem kończyny dolnej oraz głowy. Właśnie od miejsca, które chcemy zabezpieczyć zależy wybór odpowiedniego rodzaju bandażowania. Należy pamiętać, że opatrunki kończyn dolnych zawsze zaczynamy zakładać od dołu i kierujemy się ku górze.
 


Bandaż elastyczny – sposoby bandażowaniaW celu skutecznej ochrony oraz unieruchomienia i zabezpieczenia poszczególnych części ciała, w oparciu o ich budowę anatomiczną i fizjologię, opracowano różne rodzaje bandażowania. Możemy wśród nich wymienić opatrunek kłosowy wstępujący, opatrunek kłosowy zstępujący, opatrunek kolisty, opatrunek śrubowy, opatrunek zaginany oraz czepiec Hipokratesa, wykonywany przy użyciu dwóch bandaży, opatrunek zakładany w przypadku urazów głowy.
 

Bandaż elastyczny - zastosowanieBandaż elastyczny stanowi niezastąpiony element wyposażenia każdej apteczki. Doskonale sprawdzi się jako element mocujący, podtrzymujący, czy też odciążający uszkodzoną część ciała. Jest stosunkowo łatwy w zakładaniu, a dołączona do niego zapinka umożliwia trwałe jego przymocowanie. Istnieje kilka rozmiarów bandaży elastycznych więc bez problemu można dobrać wielkość, która jest odpowiednia do zabezpieczenia urazu w konkretnym przypadku.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu