wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Staza – co to jest?

Staza – co to jest?

Data dodania: 12-08-2022 Wyświetleń: 40
Staza jest to zacisk przygotowany w formie szerszej opaski, wykonany z elastycznego i wytrzymałego materiału. Siłę zacisku można regulować za pomocą specjalnego mechanizmu. W medycynie staza jest wykorzystywana podczas pobierania krwi, a celem jej użycia jest wywołanie ucisku i lepsze uwidocznienie żył. W ratownictwie medycznym i taktycznym, założenie stazy ma za zadanie tamować intensywne krwawienia tętnicze oraz żylne, będące skutkiem zmiażdżeń, amputacji. Używa się jej jednak tylko w przypadkach, w których nie mam możliwości podjęcia innego skutecznego działania.

Staza taktyczna – zastosowanie w ratownictwieStaza taktyczna CAT posiada szereg właściwości, dzięki którym doskonale sprawdza się
w ratownictwie medycznym, zarówno cywilnym, jak również wojskowym. Znajduje się na wyposażeniu zestawów przygotowanych dla policji oraz jednostek straży pożarnej.
 

Staza taktyczna – charakterystyczne właściwościJest lekka, bardzo wytrzymała, szybko i bezproblemowo się ją zakłada.
Specjalnie opracowana konstrukcja stazy CAT, umożliwia zakładanie jej przy użyciu prawej, jak i lewej ręki. Została również wyposażona w system, który zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem. Występuje w dwóch kolorach, pomarańczowym oraz czarnym, przygotowanych i dedykowanych odpowiednio, jednostkom cywilnym oraz służbom wojskowym. Dla celów szkoleniowych została przygotowana również treningowa wersja stazy, w kolorze niebieskim.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu