wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szwy w plastrach - co to jest?

Szwy w plastrach - co to jest?

Data dodania: 15-04-2022 Wyświetleń: 51
Szwy w plastrach, czyli plastry Steri Strip, dają możliwość szybkiego, skutecznego, a przede wszystkim bezinwazyjnego zamykania ciętych ran i powstałych na skórze skaleczeń. Stosowanie plastrów w szwach powoduje przyspieszenie procesu gojenia, gdyż brzegi ran zostają w wyniku ich założenia trwale połączone. 

Szwy w plastrach - co to jestSzwy w plastrach to inaczej cienkie plasterki, powstałe w wyniku połączenia porowatego podłoża ze wzmacniającymi włóknami syntetycznego jedwabiu oraz warstwy hipoalergicznego kleju. Zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł je samodzielnie założyć. Aplikacja tego typu plastrów umożliwia zbliżenie się do siebie brzegów skaleczenia, zamknięcie miejsca zranienia, zabezpieczenie go przed infekcją oraz minimalizuje ryzyko powstania blizn. Wszystko to w bardzo prosty, wręcz intuicyjny sposób.
 

Szwy w plastrach - sposób użyciaPlastrów Steri Strip nie można stosować na rany zainfekowane. Należy zwrócić uwagę na to, aby zakładać je zawsze na czystą i osuszoną, a także odtłuszczoną skórę. Szwy w plastrach trzeba wyjmować pod kątem 45 stopni do opakowania. Po zbliżeniu do siebie brzegów rany, pośrodku należy zamocować pierwszy pasek. Kolejne paski należy umieszczać w odstępach około 3mm od siebie, pamiętając o tym żeby nie naklejać ich pod naprężeniem. Na końcu zamocować dodatkowe paski równolegle do brzegów rany, aby powstał układ drabinkowy, powodujący równomierny rozkład naprężeń.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu